Sławomir Lachowski TOP Managerem Roku 2007
Sławomir Lachowski, prezes zarządu BRE Banku odebrał nagrodę Top Managera Roku 2007 w konkursie organizowanym przez miesięcznik Manager Magazin, Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan i KMPG.

Odbierając nagrodę, Sławomir Lachowski powiedział:

„To wyróżnienie jest dla mnie potwierdzeniem, że BRE Bank, którym kieruję już od ponad 3 lat jest na właściwej drodze i konsekwentnie realizuje przyjętą strategię biznesową, opartą na innowacyjności i dynamicznym rozwoju. Strategię, która jest dla rynku jasna i czytelna, a nam przynosi wymierne rezultaty. BRE należy dziś do ścisłego grona najlepszych instytucji finansowych. Co ważne i warte podkreślenia, jesteśmy obecni zarówno na rynku korporacji, z innowacyjnymi produktami i usługami najwyższej jakości; jak i odgrywamy coraz ważniejszą rolę na rynku detalicznym. Jako pierwsi uruchomiliśmy całkowicie wirtualny Bank, który dziś obsługuje ponad 1,5 miliona klientów, a za kilka tygodni wystartuje w Czechach i na Słowacji.”

„Rolą menedżera jest przede wszystkim zbudowanie silnej, zgranej drużyny, którą łączy jeden, wspólny cel. Mogę z dumą powiedzieć, że obserwując codzienną pracę swojego zespołu, jego zaangażowanie i sposób, w jaki podejmuje kolejne wyzwania, utwierdzam się w przekonaniu, że udaje się to nam osiągnąć”- dodał Lachowski.

Ideą nagrody Top Manager jest wyróżnienie ludzi kierujących spółkami, które zanotowały w ocenianym okresie największy wzrost wartości - mierzony zwrotem z inwestycji w ich akcje. Pod uwagę brane są również takie czynniki dodatkowe jak: dynamika przychodów i zysków oraz inne osiągnięcia menedżerskie i biznesowe, jak np. wyjątkowa innowacyjność, poprawa efektywności firmy, udana restrukturyzacja, czy reorientacja modelu biznesowego. Nagradzani są ci menedżerowie, którzy sukcesy swoich firm zawdzięczają jakości zarządzania.

Jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Adama Budnikowskiego, rektora Szkoły Głównej Handlowej, przyznało nagrody w czterech kategoriach: finanse i ubezpieczenia; handel i usługi; IT, media i telekomunikacja oraz produkcja. Sławomir Lachowski został wyróżniony jako najlepszy menedżer w kategorii finanse i ubezpieczenia. W pozostałych, nagrody otrzymali: Tomasz Czechowicz, prezes MCI Management SA, Krzysztof Oleksowicz, prezes Inter Cars SA oraz Jan Kolański, prezes Jutrzenka SA.

Trzecią edycję konkursu Top Manager Roku zwieńczyła uroczysta gala, która odbyła się 13 listopada w Hotelu Sofitel Victoria.Tags: