„Perły Millennium” od września w TVP
Bank Millennium we współpracy z Telewizją Polską prezentuje kolejną odsłonę cyklu „Perły Millennium”. Tym razem na antenie TVP1 zostaną pokazane najciekawsze światowe filmy dokumentalne.

Już od 2 września br., w każdy pierwszy wtorek miesiąca, na antenie telewizyjnej „Jedynki” będzie można obejrzeć wybrane pełnometrażowe filmy dokumentalne, wśród których znajdą się filmy nagrodzone na najważniejszych światowych festiwalach i przeglądach oraz wybrane polskie premiery.

Jesienny cykl „Pereł Millennium” zainauguruje emisja dokumentu „Narzeczone Allaha” w reżyserii Natalie Assouline. Film to wstrząsająca historia kilku kobiet skazanych za terroryzm i osadzonych w więzieniu.
W kolejnych miesiącach będzie można obejrzeć miedzy innymi głośny film Marcela Łozińskiego „Jak to się robi”, poruszający dokument „Z krwi i ciała mego” Jonathana Karsha oraz dwuodcinkowy dokument „Marylin Monroe” w reżyserii Patricka Jeudy’ego.

Wspólnie z naszym wieloletnim partnerem – Telewizją Polską, przygotowaliśmy zestaw znakomitych filmów dokumentalnych, nierzadko zdobywców prestiżowych nagród w konkursach i na festiwalach filmowych – mówi Wojciech S. Kaczorowski, rzecznik prasowy Banku Millennium. Odbijają się w nich problemy współczesnego świata. Ten cykl to propozycja dla myślącego i wrażliwego odbiorcy i mam nadzieję, że zdobędzie sobie szerokie grono widzów.

„Perły Millennium” to wspólny program Telewizji Polskiej i Banku Millennium, który ma na celu promocję i popularyzację wydarzeń artystycznych z kręgów kultury wysokiej oraz promocję wybitnych twórców. Projekt, który zainaugurowany został na początku 2004 roku, doskonale wpisuje się w założenia społecznej misji Banku Millennium, w której kultura odgrywa istotną rolę.