Lukas Bank

Dane podstawowe

Skrót: LUKAS Bank
Nazwa: LUKAS Bank SA
Adres: Pl. Orląt Lwowskich 1
53-605 Wrocław
woj. Dolnośląskie

Polska

Dane dodatkowe

Oddział: Centrala
Numer banku: 194
Numer centrali: 19400008
Kod SWIFT banku: LUBWPLPR
Prezes: Maciej Witucki
Rok utworzenia: 1991
Liczba placówek: 104
Liczba bankomatów: 605
Akcjonariat: LUKAS SA - 99,99%
pozostali - 0,01%
Strategiczny akcjonariusz: LUKAS SA
Suma bilansowa (w tys. zł): 2001 - 3 212,8 mln PLN
2002 - 3 822,2 mln PLN
2003 - 3 969,6 mln PLN

2004 - 4 674,5 mln PLN

Kapitał własny (w tys. zł): 2001 - 225,6 mln PLN
2002 - 263,75 mln PLN
2003 - 420,72 mln PLN

2004 - 656,71 mln PLN

Charakterystyka: Bank dla klientów detalicznych

Kontakt

Email: info@lukas.com.pl
Fax: (071) 355 30 05
Infolinia: 0801 33 11 11
Telefon: (071) 355 95 11
WWW: www.lukasbank.com.pl

Oferta Banku

mBankKONTO OSOBISTE LUKAS BANKU

 • LUKAS e-konto PRO - najlepsze konto w rankingu kont internetowych, zorganizowanym przez Money.pl
 • oprocentowanie lokat nawet do 3,7%
 • bezpłatne przelewy i zlecenia przez Internet
 • bezpłatna karta Visa Electron
 • bezpłatne korzystanie z 600 bankomatów w całym kraju
 • bezpłatne prowadzenie konta

 

mBankKREDYT GOTÓWKOWY W LUKAS BANKU

 • Ograniczone formalności do minimum - dokumenty wypełniają kolsuntanci za Ciebie.
 • Lukas Bank nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń (poręczycieli, weksli).
 • Gotówkę otrzymasz w błyskawicznym tempie - w placówkach Lukas Banku nawet w ciągu 15 minut.

 

Wstęp i misja banku

http://www.lukasbank.pl/images/obanku_logotyp1.gif

LUKAS Bank SA to nowoczesny bank detaliczny, ukierunkowany na kompleksową obsługę finansową klientów indywidualnych oraz osób prowadzących działalność gospodarczą. Bank należy do najbardziej dynamicznie rozwijających się instytucji finansowych w Polsce. Przyjazność, wygodna i szybka obsługa oraz łączenie zalet banku tradycyjnego i wirtualnego, to cechy, którymi wyróżniamy się na rynku. Swoją działalność LUKAS Bank prowadzi w ramach dwóch wyspecjalizowanych linii biznesowych: bankowość detaliczna i kredyty konsumenckie.

W ramach linii bankowość detaliczna LUKAS Bank prowadzi obsługę bankową klientów indywidualnych i osób prowadzących działalność gospodarczą. Różnorodność oferty oraz dostęp do nowoczesnych usług finansowych, zarówno w placówkach, jak i przez telefon i Internet sprawia, że LUKAS Bank znajduje się w czołówkach rankingów najlepszych banków w Polsce.

W ramach linii kredyty konsumenckie LUKAS Bank zajmuje się udzielaniem kredytów ratalnych na zakup towarów i usług dla klientów indywidualnych, pożyczek gotówkowych i kredytów samochodowych. W swojej ofercie ma karty kredytowe z limitem odnawialnym, wspólnie z sieciami handlowymi proponuje również karty kredytowe placówek handlowych.

Od 2001 roku strategicznym akcjonariuszem LUKAS Banku SA, jest francuski bank Crédit Agricole. Tym samym LUKAS Bank jest częścią jednej z największych instytucji finansowych świata. LUKAS Bank SA i spółki wchodzące w skład grupy Europejskiego Funduszu Leasingowego tworzą wspólnie Crédit Agricole Polska.

Plany Crédit Agricole Polska przewidują dalszy rozwój podstawowych linii biznesowych firm tworzących grupę. Grupa ma ambicje stać się jedną z największych grup finansowych w Polsce, a w przyszłości również platformą rozwojową strategii grupy Crédit Agricole w Europie Centralnej i Wschodniej.

LUKAS Bank Spółka Akcyjna z siedzibą we Wrocławiu, 53-605 Wrocław, pl. Orląt Lwowskich 1 wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego * Rejestru Przedsiębiorców pod numerem KRS: 0000039887

Właścicielem 100% akcji LUKAS Banku jest firma LUKAS SA.

http://www.lukasbank.pl/images/akcjonariat_lukassa.gif

Historia

2005

W maju LUKAS Bank wprowadził do oferty nowy produkt - kartę kredytową Maxima PLUS, która uzupełnia wachlarz kart oferowanych przez bank.

Od września nastąpiły zmiany w strukturze organizacyjnej Grupy LUKAS - zarówno dotychczasowa działalność LUKAS Banku, jak i działalność LUKASa jest prowadzona w jednej strukturze - LUKAS Banku SA. W efekcie wprowadzonych zmian obsługa wszystkich produktów kredytowych prowadzona jest od tej pory bezpośrednio przez LUKAS Bank.

2004

Powstaje sieć Centrów Kredytowych LUKASa zajmujących się udzielaniem i obsługą kredytów konsumenckich. Pierwsze Centrum zostało uruchomione 4 października w Poznaniu.

LUKAS Bank wprowadza w pierwszych placówkach we Wrocławiu ofertę dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Klienci korzystający z kart kredytowych otrzymali możliwość dostępu do rachunku karty przez internet (e-Karta). W ofercie pojawiły się również kredyty gotówkowy i samochodowy dla klientów bankowych.

2003

LUKAS Bank rozszerza swoją ofertę produktów. W ofercie znalazły się kredyt mieszkaniowy oraz co-brandowe karty kredytowe. Bank rozpoczął również sprzedaż jednostek LUKAS Funduszu Stabilnego Wzrostu fio. LUKAS SA uruchomił nowy kanał sprzedaży pożyczki gotówkowej poprzez LUKASlinię. Pod koniec roku wprowadza też do oferty kartę kredytową Maxima.

2002

W kwietniu zostaje otwarta setna placówka LUKAS Banku w Polsce. W maju Centrala LUKAS Banku przenosi się do nowej siedziby - Centrum Orląt mieszczącego się we Wrocławiu przy placu Orląt Lwowskich.

LUKAS wprowadza do oferty produkt stworzony wspólnie z Europejskim Funduszem Leasingowym - kredyt samochodowy LUKAS Dobra Rata.

2001

W dniu 6 lutego 2001 zostało podpisane Porozumienie pomiędzy akcjonariuszami Spółki LUKAS SA oraz nowym inwestorem Credit Agricole - jedną z największych międzynarodowych grup finansowych. W wyniku zawartego porozumienia Credit Agricole objęła 75% akcji Spółki LUKAS, a pozostałe 25% zachował założyciel firmy Mariusz Łukasiewicz. W czerwcu porozumienie zostało sfinalizowane - nowy inwestor przejął 75 % akcji Spółki.

6 grudnia 2001 Sąd Rejonowy w Kielcach zatwierdził zmiany w Statucie LUKAS Banku Świętokrzyskiego SA dotyczące zmiany nazwy banku na LUKAS Bank Spółka Akcyjna i przeniesienia siedziby z Kielc do Wrocławia.

Rok 2001 był pierwszym w historii firmy LUKAS, kiedy udało się przekroczyć łączną wartości 2 mld zł udzielonych kredytów.

2000

W dniu 29 marca 2000 r. została uruchomiona usługa LUKAS e-Bank umożliwiająca bezpieczny dostęp do konta przez Internet.

1999

W marcu uruchomione zostało Centrum Telefonicznych Usług Bankowych LUKAS Banku SA (LUKASlinia).Od marca do grudnia Bank utworzył sieć 67 nowych placówek LUKAS Banku na terenie całej Polski.

W kwietniu LUKAS SA wprowadził na rynek pierwszą Prywatną Kartę Kredytową placówki handlowej w warszawskim hipermarkecie E.Leclerc.

1998

17 marca 1998 NWZA Banku Świętokrzyskiego podejmuje uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału akcyjnego poprzez emisję akcji, skierowaną do inwestora strategicznego - spółki akcyjnej LUKAS. Tym samym LUKAS SA - lider na rynku firm oferujących klientom zakupy na raty - dołączył do akcjonariuszy banku. W sierpniu bank zmienia nazwę na LUKAS Bank Świętokrzyski SA.

Cała akcja kredytowa LUKAS Banku udzielana jest za pośrednictwem spółki akcyjnej LUKAS. LUKAS SA współpracuje już z ponad 32 tysiącami placówek handlowych i usługowych w całej Polsce oraz wieloma sieciami handlowymi, m.in.: Komfort, Ahold & Allkauf Polska, Auchan Polska, Castorama, Real Polska, Świat Dywanów, Vobis itd.

1994

Obsługę sprzedaży ratalnej przeniesiono z LUKAS Sp. z o.o. do powołanej specjalnie w tym celu wyspecjalizowanej firmy S.L. Spółka Akcyjna. Produkt oferowany przez firmę otrzymał nazwę System Sprzedaży Ratalnej LUKAS.

1992

Bank Świętokrzyski SA rozpoczyna swoją działalność operacyjną, głównie na terenie Kielc i okolic. W ciągu pierwszych lat swojego istnienia Bank był instytucją finansową o charakterze uniwersalnym.

W maju LUKAS Sp. z o.o. utworzyła nowy dział zajmujący się sprzedażą ratalną we Wrocławiu. W szybkim tempie powstają kolejne oddziały na terenie całego kraju.

1991

Bank Świętokrzyski SA powstaje na mocy decyzji nr 66 Prezesa Narodowego Banku Polskiego, wydanej w porozumieniu z Ministrem Finansów.

Powstaje firma LUKAS sp. z o.o.

Zarząd Banku

Rada Nadzorcza LUKAS SA:

 • Francois Pinchon - Przewodniczący Rady Nadzorczej
 • Philippe Genon-Catalot - Członek Rady Nadzorczej
 • Thierry Girard - Członek Rady Nadzorczej
 • Bozidar Djelic - Członek Rady Nadzorczej

Zarząd LUKAS SA:

 • Bastien Charpentier - Prezes Zarządu

Rada Nadzorcza LUKAS Banku SA

 • Jean Frederic de Leusse - Przewodniczący Rady Nadzorczej
 • Elżbieta Martin-Jarzeńska - Sekretarz Rady Nadzorczej
 • Piotr Kaczmarek - Członek Rady Nadzorczej
 • Christophe Grave - Członek Rady Nadzorczej
 • Ewa Brandt - Członek Rady Nadzorczej
 • Henryka Bochniarz - Członek Rady Nadzorczej

Zarząd LUKAS Banku SA

 • Maciej Witucki - Prezes Zarządu
 • Bastien Charpentier - Wiceprezes Zarządu
 • Ewa Franieczek - Wiceprezes Zarządu
 • Piotr Buszka - Wiceprezes Zarządu
 • Francis Chabane - Wiceprezes Zarządu
 • Vincent Duchemin - Wiceprezes Zarządu