BRE Bank: 2,1 mld euro dla przedsiębiorców z Wielkopolski
Ponad 2,1 mld euro czeka na przedsiębiorców z województwa wielkopolskiego zainteresowanych finansowaniem inwestycji ze środków unijnych. Aby ułatwić małym i średnim firmom skorzystanie z tej formy pomocy BRE Bank wspólnie z firmą PNO Consultants zaprasza na spotkanie poświęcone funduszom Unii Europejskiej na lata 2007-2013.

Spotkanie odbędzie się 15 października o g. 10.00 w Hotelu Andersia w Poznaniu. Przedsiębiorcy dowiedzą się jak inwestować: Jak skutecznie sfinansować inwestycje, szkolenia i prace badawczo-rozwojowe z funduszy UE?

W trakcie warsztatów przedsiębiorcy, związani z Wielkopolską Specjalną Strefą Ekonomiczną, którzy planują nowe inwestycje będą mieli okazję zapoznać się z założeniami, zakresem wsparcia i możliwościami pozyskania dofinansowania w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

„Na lata 2007- 2013 dla Wielkopolski przeznaczono ponad 2,1 mld euro Ta suma stwarza ogromne możliwości dla tych, którzy chcą i nie boją się inwestować w rozwój swoich przedsiębiorstw” - mówi Jarosław Fordoński, dyrektor Biura Unii Europejskiej BRE Banku.

W trakcie spotkania eksperci BRE Banku podzielą się z przedsiębiorcami praktycznymi doświadczeniami w zakresie pozyskiwania środków unijnych i omówią najważniejsze czynniki, jakie decydują o przyznaniu dofinansowania.

- „BRE Bank, stawiając, przede wszystkim, na najwyższej jakości doradztwo jest ze swoim klientem już na etapie konstruowania wniosku. Współpraca z przedsiębiorcami zaczyna się od zrozumienia potrzeb i planów klienta, dla którego wskazujemy źródła finansowania, warianty montaży finansowych oraz zasady i możliwości pozyskania dostępnej pomocy publicznej - tak krajowej, jak i unijnej. Naszym celem jest przede wszystkim sukces planowanych przedsięwzięć i skuteczność podejmowanych działań. Jak pokazują wyniki, taka strategia przynosi efekty” - dodaje Jarosław Fordoński.

Na jakie projekty można przeznaczyć środki unijne?

W ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego bezpośrednie wsparcie uzyskają wyłącznie przedsiębiorstwa z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Zgodnie z Mapą Pomocy Regionalnej Poziom dofinansowania wynosi do 60% kosztów kwalifikowanych dla przedsiębiorstw małych oraz do 50% dla średnich. Min. Kwota dofinansowania w ramach działania 1.2 skierowanego do MSP to 200 tys. zł. Natomiast maksymalna wartość projektu, zgodnie z linią demarkacyjną wyznaczoną pomiędzy programami regionalnymi i krajowymi, została ograniczona do 8 mln zł.

„Kluczem do sukcesu przy ubieganiu się o wsparcie UE jest przede wszystkim cierpliwość i skrupulatność. O przyznaniu dofinansowania decyduje także dobra kondycja finansowa przedsiębiorcy oraz wysoka pozycja na liście projektów rekomendowanych do wsparcia” - dodaje Fordoński.

Spotkanie w Poznaniu odbędzie się 15 października, o g. 10.00 w Hotelu Andersia, na Pl. Andersa 3.Tags: