BRE Bank liderem internetowej bankowości korporacyjnej
BRE Bank został wyróżniony w konkursie „World’s Best Internet Banks”, organizowanym przez miesięcznik Global Finance. BRE zdobył pierwsze miejsce w kategorii najlepiej zintegrowanej platformy korporacyjnej. Oferowane przez BRE Bank rozwiązania po raz kolejny zostały docenione na arenie międzynarodowej.

21 lipca 2009 r. międzynarodowy magazyn finansowy Global Finance ogłosił pierwszą grupę zwycięzców konkursu „World’s Best Internet Banks”. W tegorocznej edycji pierwsze miejsce w kategorii „Najlepsza Zintegrowana Bankowa Platforma Korporacyjna” w Europie Środkowo-Wschodniej zajął BRE Bank.

Zwycięzcy „World’s Best Internet Banks” wyłaniani są na poziomie zarówno krajowym, jak i regionalnym. Global Finance wyróżnia banki w następujących regionach: Ameryka Północna, Ameryka Łacińska, Azja, Bliski Wschód, Afryka, Europa i Europa Środkowo–Wschodnia.

Kandydaci tegorocznej edycji byli oceniani m.in. według następujących kryteriów: strategia pozyskiwania i obsługi klienta w Internecie, stopień wykorzystania oferty bankowości internetowej przez klientów, przyrost liczby klientów korzystających z bankowości internetowej, zakres oferty produktowej dostępnej przez Internet, funkcjonalność i projekt serwisu internetowego.

Ocenie podlegała również strategia wykorzystania Internetu w bankowości transakcyjnej i w działalności informacyjnej. Na uwagę zasługuje fakt, że BRE Bank znalazł się w gronie światowych liderów bankowości korporacyjnej.

Global Finance jest specjalistycznym, międzynarodowym magazynem finansowym, który zajmuje się publikacją analiz gospodarczych i informacji na temat przedsiębiorstw i instytucji finansowych działających na światowych rynkach. Magazyn istnieje od 1987 roku i jest rozpoznawany w dużej mierze dzięki corocznym rankingom oceniającym osiągnięcia instytucji finansowych na całym świecie.

źródło: BRE Bank