Konto Oszczędnościowe - trzeci filar nowej oferty depozytowej PKO BP
PKO Bank Polski wprowadził 15 października 2008 r. Konto Oszczędnościowe jako kolejny element nowej oferty depozytowej. Jest to atrakcyjne rozwiązanie dla klientów, którzy poza zyskiem cenią sobie łatwy dostęp do zgromadzonych środków oraz możliwość dokonywania wypłat w razie nieprzewidzianych sytuacji. Minimalna kwota wpłaty na rachunek nie jest określona – mogą więc z niego korzystać zarówno osoby

dysponujące niewielkimi jak i znacznymi środkami.

Konto Oszczędnościowe oprocentowane jest według zmiennej stopy procentowej, a wysokość oprocentowania zgromadzonych na nim środków uzależniona jest od salda rachunku i aktualnie wynosi:

Saldo na rachunku Do 999,99 zł od 1 000 zł
Oprocentowanie 2,00% 5,00%Każdy posiadacz Konta Oszczędnościowego uzyskuje bezpłatny dostęp do usług bankowości elektronicznej iPKO (w ramach Konta Oszczędnościowego). Otwarcie i prowadzenie konta jest bezpłatne. Wpłat na rachunek jak i wypłat z niego można dokonywać w formie gotówkowej lub bezgotówkowej. Wpłaty na konto są bezpłatne, natomiast za każdą wypłatę pobierana jest prowizja w wysokości 0,4% nie mniej niż 7,99 lub 0,4% nie mniej niż 9,99 zł (w zależności od kanału dystrybucji, za pośrednictwem którego będzie zlecana wypłata środków). Konto można otworzyć w każdym oddziale. Wniosek o jego otwarcie można złożyć także przez Internet.


Już we wrześniu br. PKO BP wprowadził pierwsze elementy nowej oferty depozytowej: podniósł oprocentowanie standardowych lokat nawet o 1,05 pkt. proc. oraz zaoferował nowe lokaty o atrakcyjnym oprocentowaniu – Progresję na 18 miesięcy oraz lokaty na 9,12, 15 miesięcy.Tags: