Lekcja z mBankiem
Specjaliści mBanku podzielili się wiedzą na temat bankowości elektronicznej z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 w Łodzi.

Podczas lekcji pracownicy mBanku tłumaczyli uczniom III klasy Gimnazjum między innymi: czym różni się bankowość elektroniczna od tradycyjnej, jakie są największe zalety banków internetowych oraz dlaczego nie warto bać się bankowości internetowej. Dzieci dowiedziały się, jak samodzielnie i w nowoczesny sposób korzystać z własnych oszczędności. Poznały również zalety izzyKONTA - rachunku osobistego dla młodzieży od 13 lat w mBanku.

Pracownicy mBanku przekazali uczniom podstawowe informacje na temat korzystania z banku w sposób bardzo przystępny. Cieszymy się, że nasi podopieczni mieli możliwość otrzymania niezbędnej w dzisiejszych czasach wiedzy bezpośrednio od ekspertów. Interaktywny i warsztatowy charakter lekcji spotkał się z dużym zainteresowaniem naszych uczniów - mówi Magdalena Grzelczak, nauczycielka z Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 w Łodzi.

mBank stale współpracuje z Zespołem Szkół Specjalnych nr 5 w Łodzi w ramach działań z zakresu wolontariatu pracowniczego. W szkole przy ulicy Plantowej uczą się dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, upośledzone w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim. Pracownicy mBanku wspierają wychowanków placówki poprzez między innymi działania edukacyjne oraz wspólne akcje świąteczne. Starają się być obecni wśród dzieci także na co dzień, na przykład na ławkach kibiców podczas zawodów sportowych oraz w trakcie ważnych uroczystości z „życia" szkoły, takich jak: Dzień Dziecka czy zakończenie roku szkolnego.

Społeczność jest dla mBanku jedną z podstawowych wartości. Dlatego od początku swojej działalności bank angażuje się w liczne przedsięwzięcia związane z edukacją, kulturą i aktywnym stylem życia, a także wspiera akcje charytatywne. Informacje o działaniach z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu mBanku są dostępne w serwisie mSpołeczność.Tags: