Raport roczny BRE Banku najlepszy wśród instytucji finansowych
Już po raz drugi z rzędu raport roczny BRE Banku zdobył pierwsze miejsce w kategorii banków w konkursie "The Best Annual Report" organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków (IRiP).

Raport roczny BRE Banku w wersji on-line

Nagrodę w imieniu BRE Banku odebrał Zdzisław Wojtera, dyrektor Banku ds. Rachunkowości i Controllingu.

Cieszę się, że już po raz drugi z rzędu wygrywa raport przygotowany przez BRE. Dla nas to wyróżnienie ma szczególne znaczenie, bo jak wszyscy wiemy, instytucje finansowe są dzisiaj bardzo uważnie obserwowane przez rynek. Wierzę, że tego rodzaju nagroda stanowi niejako potwierdzenie odpowiedzialnej polityki prowadzonej przez BRE Bank i chęci otwartego komunikowania się z naszymi klientami, partnerami w biznesie i interesariuszami - powiedział.

Celem konkursu jest promowanie raportów rocznych o największej wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów.
Dlatego pierwszym etapem oceny była analiza opinii biegłego rewidenta z badania sprawozdania finansowego.

Następnie jury, któremu przewodniczył profesor Waldemar Frąckowiak, oceniało raporty biorąc pod uwagę: sprawozdanie zarządu, za które można było uzyskać 30 pkt, zastosowanie MSSF/MSR, za maksymalnie 40 pkt i wartość użytkową (30 pkt). Maksymalna ocena mogła wynosić w sumie 100 pkt.

W kategorii instytucji finansowych główną nagrodę otrzymał BRE Bank (zdobył 84,88 pkt), wyprzedzając BPH i Pekao S.A.

To już trzecia edycja konkursu organizowanego przez Instytut Rachunkowości i Podatków. W tym roku o zwycięstwo walczyło ponad 40 raportów spółek, które sporządzają skonsolidowane raporty według międzynarodowych standardów rachunkowości i sprawozdawczości finansowej MSSF/MSR.Tags: