Swobodne zarządzanie walutami w mBanku
mBank wprowadził do swojej oferty wypukłe karty debetowe VISA Classic do rachunków w euro i funtach brytyjskich oraz przelewy w euro w systemie SEPA.

Aby stać się posiadaczem karty do konta walutowego eMAX w walutach EUR i GBP, należy skontaktować się z Operatorem mLinii. Karty umożliwiają dokonywanie transakcji w internecie. Zaletą karty jest rozliczanie transakcji w walucie bazowej. Oznacza to, że jeśli Klient posługuje się kartą w funtach do rachunku eMAX w funtach, wszystkie transakcje rozliczane są bez przewalutowania.

Podstawowe parametry karty Visa Classic do rachunku eMAX prowadzonego w GBP i EUR:
typ karty: Visa Classic
karta wydawana jest bezpłatnie na 3 lata,
korzystanie z karty jest obciążone roczną opłatą w wysokości 30 zł,
wypłaty z bankomatów za granicą (w walucie karty) są bezpłatne,
prowizja od wypłat gotówki w bankomatach krajowych wynosi 5,00 zł,
transakcje bezgotówkowe są bezpłatne.

mBank uzupełnił swoją ofertę dla osób podróżujących lub czasowo przebywających za granicą, w krajach Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii. Klienci posiadając bezpłatny rachunek w funtach i euro mogą bez dodatkowych opłat dokonywać transakcji gotówkowych i bezgotówkowych, bez konieczności otwierania rachunków w lokalnych bankach - mówi Maciej Witkowski, Dyrektor Biura Sprzedaży Produktów Inwestycyjnych i Ubezpieczeniowych.

Również od 6 października br. mBank umożliwia swobodne zarządzanie środkami zgromadzonymi w EURO, wprowadzając przelewy w systemie SEPA (Single Euro Payment Area). Rozszerzenie usług obejmuje przelewy wychodzące i przychodzące. SEPA to system dokonywania przelewów w euro w sposób tak prosty, jak przelewy krajowe w ramach Unii Europejskiej oraz Islandii, Norwegii, Lichtensteinu i Szwajcarii.

Przelewy w euro są realizowane w mBanku z rachunków eMAX walutowy w euro oraz mBIZNES max walutowy w euro, jako bieżące przelewy dowolne (jednorazowe). Zlecenia będą realizowane w dni robocze, których kalendarz jest taki sam dla wszystkich państw SEPA.

Data wykonania przelewu wychodzącego będzie datą bieżącą, jeśli przelew zostanie zlecony do godziny 14.30 danego dnia roboczego. Przelewy zlecone później będą przyjmowane kolejnego dnia roboczego. Realizacja przelewów będzie następować najpóźniej do końca trzeciego dnia roboczego, po dniu przyjęciu zlecenia. Obecnie w mBanku usługa kosztuje 5 PLN za każdy przelew wychodzący.

mBank to otwarta platforma finansowa dla klientów indywidualnych i firm; dla tych, którzy chcą kontrolować swoje finanse w poczuciu realnych korzyści i wygody. mBanku zapewnia dostęp do szerokiej oferty bankowej, ubezpieczeniowej oraz do usług inwestycyjnych i telekomunikacyjnych. Dążeniem mBanku jest ciągłe ulepszanie i poszerzanie gamy usług, dzięki którym Klienci będą mieć swobodny dostęp do najkorzystniejszej oferty.Tags: