Zmiana oprocentowania kredytów hipotecznych w mBanku
mBank podwyższył wysokość oprocentowania kredytów hipotecznych, konsolidacyjnych oraz pożyczek hipotecznych.

W związku ze zmianami obserwowanymi na rynku kredytów hipotecznych w Polsce, mBank podjął decyzję o podniesieniu marż udzielanych kredytów. Zmiany dotyczą wszystkich kredytów, które zostaną udzielone od 6 października br. mBank nadal będzie udzielał kredytów indeksowanych kursem CHF oraz umożliwiał kredytowanie do 110% wartości nieruchomości.

Oprocentowanie kredytów i pożyczek hipotecznych oferowanych przez mBank w ramach mPLANU, jest ustalane w oparciu o:
stawkę referencyjną WIBOR 3M i marżę stałą banku w całym okresie kredytowania dla kredytów złotowych;
stawkę referencyjną LIBOR 3M dla CHF i marżę stałą w całym okresie kredytowania;
LIBOR 3M dla EURO i marżę stałą w całym okresie kredytowania;
LIBOR 1M dla USD i marżę stałą w całym okresie kredytowania.

Aktualne stawki oprocentowania znajdują się w serwisie mBanku.

Kredyt hipoteczny udzielany w złotówkach w mBanku to innowacyjny produkt, wykorzystujący mechanizm bilansujący. Bilansowanie pozwala na obniżanie oprocentowania kredytu nawet o kilka punktów procentowych, przy wpływach na rachunek bieżący eKONTO. Każda złotówka, która jest zdeponowana na rachunku bieżącym obniża kwotę kredytu, tym samym obniża jego koszt.

Ponadto mBank oferuje kredyt hipoteczny bez mechanizmu bilansującego denominowany w CHF, USD lub EUR. Niezależnie od waluty kredytu, mBank nie pobiera żadnych opłat za rozpatrzenie wniosku, przewalutowanie i wcześniejszą spłatę. Maksymalna kwota kredytu to 110% wartości nieruchomości, przy okresie spłaty nawet do 45 lat.

mBank to otwarta platforma finansowa dla klientów indywidualnych i firm; dla tych, którzy chcą kontrolować swoje finanse w poczuciu realnych korzyści i wygody. mBanku zapewnia dostęp do szerokiej oferty bankowej, ubezpieczeniowej oraz do usług inwestycyjnych i telekomunikacyjnych. Dążeniem mBanku jest ciągłe ulepszanie i poszerzanie gamy usług, dzięki którym Klienci będą mieć swobodny dostęp do najkorzystniejszej oferty.Tags: